News techniczny: Omówienie kilku kwestii

06 Września 2014
Strona

Kilka dni temu pojawiło się rubryka nowości na naszej stronie. Była pusta (aż do dziś), albowiem chcieliśmy w pierwszym newsie od razu poinformować o czymś większym, co pojawiło się na stronie, ale niestety za bardzo to przeciąga się.

O czy mowa? Otóż mieliśmy głównie zamiar zakomunikować, że na stronie pojawiły się avatary. Niestety ze względu na pewne przyczyny jeszcze ich nie ma, ale możecie być pewni, że wkrótce opcja ta będzie dostępna. To jest pewne.

Jak wiecie nasza strona jest zrobiona na podstawie AnimeZone, stąd pozostały po starcie gdzieniegdzie jej zawartość. Mowa tu o słowa typu "anime". Ale dzięki Waszym zgłoszeniom na kontakt, udało się je usunąć, a raczej zamienić już (chyba) wszystkie te pozostałości. Za tą pomoc w wynajdowaniu szczegółów bardzo dziękujemy.

W porównaniu do AZ pozbyliśmy się typu widowni, gatunków i tematyki. Wiemy, że ułatwia to bardzo wyszukiwanie tytułów, ale w kreskówkach i bajkach byłoby trudno przypisać je do właściwych kategorii. A gdybyśmy je zredukowali do sensowności, to i tak większość pozycji (czyt. kreskówek i bajek) należałaby do tych samych kategorii. Poza tym wstyd się przyznać, ale większość tytułów pierwszy raz na oczy widzimy (widzę - przynajmniej ja) i ciężko byłoby je odpowiednio przypisać. Zatem na chwilę obecną nie widzimy sensu wprowadzania tego.

Usunęliśmy także "Emitowane", "Niedawno zakończone" i "Nadchodzące". Niestety w porównaniu do anime, kreskówki nie wychodzą równomiernie i regularnie. Niektóre najpierw wyjdą po angielsku i trzeba czekać kilka miesięcy aż pojawią się w wersji polskiej w naszej telewizji. Dlatego "emitowane" zastąpiliśmy "popularnymi".

"Nadchodzące" początkowo nie widzieliśmy sensu w istnieniu tego, ale teraz już wiemy, że usunięcie rubryki nadchodzących było błędem. Sami pewnie zauważyliście, ze już na stronie znajdują się kilka takich serii/tytułów i pojawią się jeszcze ich sporo. Do najciekawszych będziemy dawać osobne newsy. Niestety nie będą to w formie cotygodniowych newsów, tylko okolicznościowych. Gdy w sieci wycieknie jakieś info o filmie lub serialu animowanym, wtedy my podzielimy się tą informacją w postaci newsa. Reasumując taki news może pojawić się raz na miesiąc.

Usunęliśmy także rok produkcji w kategorii kreskówki/bajki i daliśmy go w tytule. Głównie z powodu, że niektóre serie nie są numerowane po kolei, większość ma różne tytuły do kolejnych sezonów (np sezony Totalnej Porażki). Rok w tytule nie tylko ma pomóc Wam w określeniu tych kolejności, ale wielu osób wybiera serie po roku produkcji. Niektórzy wolą nowsze, zaś inni starsze produkcję. Teraz nie musicie wchodzić do kategorii, by zobaczyć, z którego roku jest dana produkcja.

Zapewne zauważyliście, że dziś zostały odświeżone niektóre tytułu. Wynika z tego, że od dziś zaczynami przegląd i poprawę wszystkich kategorii na naszej stronie. Tzn dodajemy rocznik, poprawiamy nazwę kategorii, dodajemy więcej wersji playerów (na razie tylko w filmach) oraz łatanie dziur w seriach.

Co do łatanie dziur... początkowo nie mieliśmy zamiaru wrzucać angielskich wersji, ale niestety w niektórych tytułach jest to niemożliwe w celu załatanie dziur. Naprawdę niektóre serie nie mają wszystkich dostępnych odcinków w naszym języku. Więc mieliśmy do wyboru, albo zostawić dziury albo dać angielską wersje. Wybraliśmy tą drugą opcję.

Na chwilę obecną poprawiliśmy wszystkie filmy znajdujące/zaczynające się na "0" i "A". Jutro będą to filmy na "B". Co do serii, jeszcze dziś zaczniemy przegląd na "0" i "A", ale zapewne nie zdążymy z wszystkimi tytułami na "A". Zatem przegląd niektórych z "A" przełożymy na jutro, gdzie w planie mamy także pozycje pod "B". Pojutrze będą to na "C", w następnym dniu na "D" i tak dalej...

Oczywiście nie skupimy się tylko na tym i będziemy dodawać kolejne nowe serii, ale troszeczkę w mniejszej ilości.

To chyba wszystko.

Admin KreskowkaZone.pl


Informujemy, że strona KreskowkaZone.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.Akceptuję